יעוץ
משפטי
   
     
חיפוש באתר
לסיוע ראשוני ללא התחייבות
שם:
דוא"ל:
טלפון:
הודעה:

פנה אלינו ללא כל התחייבות מצידך וקבל יעוץ משפטי ראשוני חינם, אנו נשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה.

משרד עורכי דין דורה כהן ויצמן

חייג : 1-800-800-891

 

מאמרים אחרונים
קישורים
 

כל המידע על המרכז לגביית קנסות, אגרות והוצאות

המרכז לגביית קנסות, אגרות והוצאות הוקם מכוח חוק המרכז לגביית קנסות אגרות והוצאות, התשנ"ה - 1995 וכיום מועסקים בו 75 עובדים.

החוק הסמיך את המרכז כאחראי על גביית אגרות, קנסות וכן הוצאות שהוטלו במסגרות שונות.

המרכז מהווה חלק ממערך רשות האכיפה והגבייה, אך תפקידיו שונים מאלה המסורים בידי לשכות הוצאה לפועל.

המבנה הארגוני ותחומי הפעילות של המרכז לגביית קנסות

לפי החוק, מוסמך המרכז לגבות קנסות שהוטלו על ידי המשטרה ובתי המשפט בגין עבירות תנועה, קנסות לטובת אוצר המדינה, אגרות שלא שולמו בזמן במסגרת תביעות אזרחיות, הוצאות לאוצר המדינה, קנסות מנהליים, פיצויים שנפסקו במסגרת הליך פלילי, חילוט ערבות ועוד.

בהתאם לכך בנוי המרכז ממספר מדורים אשר אחראים על תחומים שונים: 

המדור לאגרות ממונה על גביית האגרות, מדור קנסות תנועה מופקד על גביית קנסות כאלה, מדור ההוצאות אחראי על תחום זה והמדור המנהלי גובה את הקנסות שהוטלו על ידי משרדי הממשלה השונים, לפי חוק העבירות המנהליות, התשמ"ו - 1985, בנושאים הבאים: על ידי משרד האוצר בהתאם לאיסור על הלבנת הון, בנק ישראל בגין אי דיווח על מטבע חוץ, מנהל הספנות במשרד התחבורה בשל עבירות תעבורה ימית, המפקח על הביטוח בעקבות אי דיווח על סוכנויות ביטוח והצגת מאזן שנתי, הרבנות הראשית לישראל בגין הונאה בכשרות, משרד החקלאות בשל אי פיקוח על הצומח והחי, הוועדה לתכנון ובנייה וכן משרד התעסוקה התעשייה והמסחר.

לקבלת סיוע בתחום גביית חובות, חייגו חינם: 1-800-800-891

הסמכויות הנתונות בידי המרכז והליכי הגבייה בפועל

במרכז פועלת מחלקת חקירות אשר מבצעת עבור מדורי הגבייה את החקירות אודות מקום העבודה, כתובת החייב, הנכסים שברשותו ומתחקה אחר מידע נוסף.

בדומה, פועל גם מדור עיקולים הממונה על עיקול נכסי מיטלטלין ורכבים אשר מבוצעים בפועל על ידי קבלנים חיצוניים ומחלקה נוספת המספקת שירותים מיוחדים, כגון ביצוע פקודות מאסר.

פעילותו של המרכז לגביית קנסות, אגרות והוצאות חשובה מאד הן בהיבט השמירה על אכיפת החוק והן עבור הקופה הציבורית, שכן מרבית הכספים שגובה המרכז הינם לטובת המדינה.

במטרה לייעל את עבודת הגבייה נקבע למרכז טווח פעולה נרחב. בין הסמכויות העיקריות המסורות בידיו ניתן לציין: דרישת מידע אודות החייב מגופים ציבוריים, פניה לבית המשפט בבקשה למנות כונס נכסים על נכסי החייב או לבקש הוצאת צו עיכוב יציאה מהארץ נגדו, מתן פטור לחייב מתשלום חוב אזרחי עד לגובה של 20,000 שקלים אם קיימות נסיבות המצדיקות זאת ועוד.

דרכי יצירת קשר עם המרכז

בניגוד למערכת הוצאה לפועל אשר לשכותיה פרוסות ברחבי הארץ, המרכז לגביית קנסות, אגרות המרכז לגביית קנסות, אגרות והוצאותוהוצאות ממוקם ברחוב יפו בירושלים, בקומה האחרונה של מבנה התחנה המרכזית החדשה בעיר.

קבלת קהל מתקיימת במרכז בין השעות 8:00 ל 12:30 כאשר עורכי דין המטפלים בפניות של יותר מחייב אחד נדרשים להגיע למרכז בין השעות 8:00-9:00 בלבד.

פרט לכך מפעיל המרכז מוקד מידע טלפוני שמספרו *35592, המספק שירות לקהל הרחב בימים א'-ה' בין השעות 8:00-16:00.

חשיבות קבלת סיוע המשפטי

ההתנהלות מול המרכז אינה פשוטה ודורשת ידע מקצועי ותכנון מוקדם כדי למזער את אפשרויות הפגיעה בחייב.

פניה לקבלת ייעוץ משפטי מטעם עורך דין המתמחה בתחום גביית חובות תורמת להשגת הקלות בתשלום החוב ולצמצום היקף הפגיעה הפוטנציאלי. 

לקבלת סיוע בתחום גביית חובות, חייגו חינם: 1-800-800-891